Podmínky a informace o výměně dotykové plochy / skla / kompletního LCD displeje

Výměnu dotykové plochy / skla / kompletního LCD displeje je možné realizovat, pokud jsou splněny níže uvedené podmínky. Výměna dotykové plochy / skla je složitější, proto zde může docházet ke vzniku estetických chyb.

Funkčnost mobilního telefonu nebo tabletu

Při každém pádu / poškození mobilního telefonu nebo tabletu hrozí poškození základní desky nebo ostatních komponent (fotoaparátů, reproduktorů a podobně), proto se před opravou vždy ověřuje, jestli je možné zařízení zapnout nebo zda alespoň vykazuje známky zapínání - rozsvítí se LCD displej, zařízení se připojí k počítači a další znaky. V případě poškození předního skla (zařízení je možné ovládat) bude před samotnou opravou provedena kontrola funkčnosti všech dílčích komponent, jako je např. fotoaparát, reproduktor aj. V případě zjištění závady jakékoliv dílčí komponenty je zákazník kontaktován a je s ním dohodnutý další postup opravy. V případě poškození dotykové plochy nebo LCD displeje není možné zařízení otestovat, proto existuje možnost zjištění dalších závad až po opravě dotykové plochy / LCD displeje. Za tyto následně zjištěné závady nenese firma Servis LCD zodpovědnost a budou řešeny po dohodě se zákazníkem mimo objednanou opravu.

Druhy oprav - výměna dotykové plochy / skla nebo kompletního LCD displeje

Existují 3 druhy poškození kompletního LCD displeje - poškození skla, poškození dotykové plochy se sklem nebo poškození kompletního LCD displeje.

1) Poškození skla - výměna skla

U některých typů mobilních telefonů (většina typů značek iPhone a Samsung) je dotyková plocha součástí LCD displeje, proto se během opravy mění pouze sklo (sklíčko). Podmínkou provedení této opravy je, že dotyková plocha je plně funkční (mobilní telefon je možné ovládat) a LCD displej zobrazuje ve všech částech zobrazovací ploch bez známek poškození (viz obrázek). Jelikož se jedná o komplexní opravu, která obsahuje více procesů, mohou zde vzniknout kosmetické nedostatky, které jsou shrnuty níže.

Výměna skla / sklíčka   

2) Poškození dotykové plochy se sklem - výměna dotykové plochy se sklem

Pokud LCD displej zobrazuje ve všech částech zobrazovací plochy bez známek poškození, ale dotyková plocha nereaguje na dotyky (mobilní telefon nebo tablet nejde ovládat) musí se vyměnit dotyková plocha se sklem (viz výše uvedený obrázek). Jelikož se jedná o komplexní opravu, která obsahuje více procesů, mohou zde vzniknout kosmetické nedostatky, které jsou shrnuty níže.

3) Poškození LCD displeje - výměna kompletního LCD displeje

V případě poškození LCD displeje - na zobrazovací ploše je viditelná prasklina / y, LCD displej zobrazuje jen částečně nebo vůbec (nic nezobrazuje), je potřeba provést kompletní výměnu LCD displeje (viz obrázek).

Poškozený LCD displej 

Pokud si nejste jistí, který druh opravy zvolit, a jaký je typ poškození Vašeho zařízení, vytvořte objednávku na nejlevnější druh opravy dle Vašeho typu zařízení. V případě zjištění špatně zvoleného druhu opravy budete kontaktovaní a bude s Vámi domluven další postup. Firma Servis LCD vždy upřednostňuje levnější druh opravy s důrazem na zachování co největší spokojenosti zákazníka.

Výměna dotykové plochy / skla

Samotná zobrazovací jednotka (panel LCD displej) je část kompletního LCD displeje, která tvoří 75% z ceny kompletního LCD displeje, proto je levnějším druhem opravy výměna dotykové plochy nebo skla ze zachováním stávající zobrazovací jednotky (LCD panelu displeje). Tento druh opravy firma Servis LCD upřednostňuje a je na tento druh oprav vybavena kvalitními zařízeními, aby bylo při opravě dosaženo co nejlepších výsledků.


Naposledy zobrazené zboží

Žádné zboží